dantų tiesinimas
DANTŲ TIESINIMAS, ORTODONTIJA

Ortodontija – tai dantų ir žandikaulių anomalijų gydymas. Jo metu yra koreguojama netaisyklinga dantų padėtis, atstatomas teisingas, gražus estetinis sąkandis tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Neteisingai išdygusius ar gyvenimo eigoje iškrypusius dantis yra kur kas sunkiau valyti, todėl šia problema besiskundžiantys pacientai dažnai susiduria su dantų ar dantenų pažeidimais, ankstyvu jų netekimu. Kreivi dantys neigiamai įtakoja kramtymą, kalbėjimą. Kreivi dantys dėl estetinių pokyčių taip pat turi įtakos jūsų savijautai, pasitikėjimui savimi. Net jei turite tik šiek tiek pakrypusius ar netiesiai suaugusius dantis, verta pasitarti su mūsų ortodontu. Patikrinsime Jūsų dantis ir įvertinsime, kokios gydymo procedūros yra reikalingos.

Ortodontinio gydymo metodai:

  • Nuimami ortodontiniai aparatai taikomi vaikams gydant sąkandžio problemas. Vaikas turi norėti ir galėti nešioti išimamus aparatus visa parą bei mokėti atsakingai prižiūrėti burnos higieną ir dantų būklę.

  • Nenuimami ortodontiniai aparatai - viršutinių ir apatinių dantų lankų tiesinimas breketų sistema, fiksuotais sąkandžio gydymo aparatais. Gydymas taikomas tik ant pilnai išdygusių nuolatinių dantų, t.y. nuo 8 m. amžiaus. Šiuo gydymo metodu galima išgydyti ne tik sąkandžio, bet ir dantų padėties anomalijas.

  • Gydymas skaidriomis dantų tiesinimo kapomis - naujausias ortodontinis gydymo metodas. Itin patogus pacientui bei sutrumpinantis gydymo trukmę. Gydomas sąkandis, tiesinami dantys. Skaidrias kapas reikia nešioti visą parą, tačiau jos nesimato, patogu įsidėti ir išsiimti ir neapsunkina dantų valymo bei mitybos.