PROFESIONALI BURNOS HIGIENA
dantų higiena

Vizualiai matomų dantų apnašų, dėmių nuo rūkymo valymas, nemalonaus burnos kvapo šalinimas. Vokiečių ir šveicarų išvystyta pažangiausia pasaulyje profilaktikos programa SOLO.

Mūsų privalumai:

 • Jokio skausmo – naudojame rankinius instrumentus, kas leidžia procedūrą atlikti maksimaliai švelniai, nesukeliant dantų jautrumo.

 • Garantuoti rezultatai – dantenų kraujavimo, nemalonaus kvapo, dantų dėmių neliks jau po pirmojo vizito!

 • Ilgalaikis efektas – dantys nupurškiami soda, nupoliruojami.

 • Aiškumas – prieš procedūrą, pilnai paaiškiname kas bus daroma.

 • Viskas vienoje vietoje – prireikus klinikoje atliksime ne tik burnos higienos, bet ir dantų gydymo ar balinimo paslaugas.

 • Rekomendacinis gydymas – nemokamai sudaromas individualus dantų priežiūros/gydymo planas pagal pažangiausią pasaulyje profilaktikos programą SOLO.

 • Nuolatinis rūpestis – periodiškai įvertinsime jūsų dantų būklę, kad visada jaustumėtės puikiai.

Burnos higiena turėtų būti asmeninė ir profesionali. Teisingai ir reguliariai ją atlikdami, sumažiname ėduonies ir dantenų uždegimo riziką. Šias ligas sukelia bakterijos, kurios ilgainiui ardo dantų struktūrą, todėl atsiranda ėduonis, taip pat pažeidžiami dantenų audiniai, kuriems gerokai pažengus prarandami dantys.

Gera žinia ta, kad Jums bendradarbiaujant su burnos higienistu, visoms šioms ligoms galime užkirsti kelią!

ASMENINĖ BURNOS HIGIENA

Nuo tinkamos kasdienės dantų priežiūros priklauso jūsų burnos sveikata. Burnos higienistas gali apmokyti jus ir jūsų vaikus, kaip tinkamai valytis dantis namuose. Siūlome keletą ilgametės praktikos patikrintų metodų.

I. Įprastas ir mums gerai žinomas Basso valymas dantų šepetėliu su dantų pasta. Valytis dantis reikia 2–3 kartus per dieną.

 1. Viršutinio ir apatinio žandikaulių išoriniai dantų paviršiai valomi vertikaliais, šluojamaisiais ir sukamaisiais judesiais.

 2. Apatinio ir viršutinio žandikaulių krūminių ir prieškrūminių dantų vidiniai paviršiai valomi šluojamaisiais judesiais (apatinių dantų iš apačios į viršų, viršutinių – iš viršaus į apačią). Šepetėlis glaudžiamas prie dantų 45° kampu. Rankenėlė laikoma stačiu kampu.

 3. Apatinių ir viršutinių priekinių dantų vidiniai paviršiai valomi šluojamaisiais judesiais, šepetėlį laikant vertikaliai.

 4. Dantų kramtomieji paviršiai valomi tada, kai išvalomi visi kiti paviršiai. Šepetėlis dedamas šereliais statmenai dantims ir valoma trumpais horizontaliais arba sukamaisiais judesiais.

Svarbu per daug nespausti šepetėlio, nes sulinkę šereliai neišvalo vagelių. Rekomenduojame namuose naudoti tarpdančių šepetėlį, siūlą, skalavimo skystį, taip pat liežuvio valiklį.

II. „Solo“ metodas:

 1. „Solo“ laikoma bene pažangiausia profilaktikos programa, kurią sukūrė vokiečių ir šveicarų odontologai.

 2. Tiesa ta, kad, net kasdien naudodami dantų šepetėlį, pastą ir siūlą, negalite būti šimtu procentų tikri dėl sveikos burnos būklės. Priežastis yra nepašalintos bakterijos, kurios sukelia dantų ėduonį ir dantenų ligas (periodontitą). 95 proc. visų ligų sukeliančių bakterijų kaupiasi tarpdančiuose, o likusios – giliose krūminių dantų vagelėse.

 3. „Solo“ sistema rekomenduoja specialius dantų ir tarpdančių šepetėlius, pasiekiančius tas vietas, kurių neįmanoma išvalyti įprastomis priemonėmis. Naudojant „Solo“ profilaktikos sistemą, vos per dvi savaites pašalinama apie 40 proc. problemų, užkertamas kelias 70 proc. ėduonies ir 100 proc. dantenų ligų (periodontito) atvejų.

Konsultacijos metu specialistai papasakos apie šią programą, parinks tinkamus šepetėlius ir išmokys tinkamai valytis dantis.

PROFESIONALI BURNOS HIGIENA

Dažnai nepakanka asmeninės burnos higienos ir todėl reikėtų kreiptis į burnos higienistus. Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti ne rečiau, kaip du kartus per metus. Tai yra labai individualu, priklauso nuo daugelio veiksnių: apnašų ir akmenų kaupimosi intensyvumo, dantenų būklės, paciento individualios burnos higienos kokybės.
Tam tikrais atvejais, pvz., kai pacientas nešioja breketus, turi implantų, serga sisteminėmis ar periodonto ligomis, profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kas 3–4 mėnesius.
Svarbu suprasti, kad reguliarūs vizitai pas burnos higienistą turi tapti įpročiu, padėsiančiu apsisaugoti nuo karieso ir dantenų ligų.

Kaip atliekama burnos higiena?

Profesionali burnos higiena atliekama ultragarsiniu skaleriu, pašalinamos virš dantenų ir po dantenomis esančios apnašos ir akmenys. Rankiniais instrumentais nuvalomi akmenų likučiai sunkiai prieinamose vietose. Nuo nikotino, kavos ar arbatos susidariusios pigmentinės apnašos šalinamos naudojant pažangiausią aparatą Air-flow su dantų paviršius valančiomis saugiomis medžiagomis: perlais (mažo abrazyvumo medžiaga, kuria valyti dantis nuo apnašų galima kas pusę metų) ir glicinu (abrazyvo neturinti organinė medžiaga, tinkanti jautrių dantų, implantų, estetinių plombų valymui). Pašalinus akmenis ir pigmentines dėmes, dantys iš visų pusių yra poliruojami specialiais šepetėliais. 

Dantų implantų priežiūra

Dantų implantų ilgaamžiškumas priklauso nuo individualios paciento burnos higienos. Implantai šiek tiek skiriasi nuo natūralių dantų, todėl jų priežiūrai turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Nuo implanto nepašalintos apnašos sukelia dantenų audinių uždegimą, taip pažeidžiamas aplink implantą esantis kaulas ir atsiranda rizika net jį prarasti.
Dantų implantų priežiūrai namuose rekomenduojame naudoti tarpdančių šepetėlį, specialų siūlą, vieno danties šepetėlį, taip pat specialius irigatorius, efektyviai šalinančius minkštas apnašas, kurias šepetėliu paprastai nuvalyti sudėtinga. Visa tai jums gali padėti pasirinkti burnos higienistas.
Jei turite dantų implantų, profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kas 4 mėnesius. 

Rekomendacijos po burnos higienos

Po profesionalios burnos higienos rekomenduojama dvi valandas nevalgyti, negerti (ypač maisto produktų ir gėrimų, galinčių turėti dažančių medžiagų) ir nerūkyti.
Maždaug parą dantys gali būti jautresni, taip pat pakraujuoti dantenos. Rekomenduojama dantis valytis su jautrumą mažinančia pasta, esant dantenų uždegimui naudoti tam skirtą skalavimo skystį.

Išsaugokite savo dantis – mes jums padėsime!