DANTŲ PROTEZAVIMO PASLAUGŲ KOMPENSAVIMO TVARKA

Nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau – PSDF) biudžeto tvarka. Pagal šią tvarką teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto, turi šių kategorijų apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu:

 • asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;

 • vaikai;

 • nedarbingi arba iš dalies darbingi asmenys;

 • asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto asmenims pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip:

 • pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties, ir tiems, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio), – iki 620,92 Eur;

 • pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm aukščio, – iki 1 910,49 Eur (nustato konsiliumas);

 • vaikams, kurių kramtymo sistema dar vystosi, protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartiniais apsauginiais metaliniais vainikėliais – iki 316,88  Eur;

 • vaikams, kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavusi, protezuojama naudojant ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezus – iki 1 910,49 Eur (nustato konsiliumas);

 • asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, jei po taikyto specifinio (spindulinio ir (ar) chemoterapinio) gydymo burnos ertmėje yra mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties, – iki 620,92 Eur;

 • asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, jei atlikta burnos ertmės, veido ir žandikaulių operacija su minkštųjų audinių šalinimu ir (ar) žandikaulių srities kaulo rezekcija, – iki 1 910,49 Eur (nustato konsiliumas).

Tais atvejais, jeigu faktinės dantų protezavimo išlaidos buvo didesnės, nei teisės akte nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turi sumokėti pats ir šios išlaidos PSDF biudžeto lėšomis nekompensuojamos.

Ką reikia daryti norint gauti TLK kompensaciją dantų protezavimui?

 • Kreiptis į savo šeimos gydytoją arba savo pasirinktos pirminės sveikatos priežiūros įstaigos odontologą, kad jis įvertintų jūsų dantų būklę ir užregistruotų į TLK elektroninę sistemą ir iš karto Jums išduos „Pranešimą“, patvirtinantį, kad jums paskirtos TLK lėšos protezavimui. Žinokite, kad, netgi pametus šį dokumentą, elektroninėje sistemoje sprendimas išliks ir bus matomas jūsų apsilankymo mūsų klinikoje metu.

 • Atvykti į mūsų kliniką konsultacijai. Registruojantis konsultacijai, būtinai įspėkite apie jums paskirtas TLK lėšas protezavimui. Jei su savimi turite tai įrodantį pranešimą – pateikite jį registruojančiam asmeniui.

 • Pirmosios konsultacijos metu jums bus sudarytas gydymo planas. Jums nutarus, kad jis tinkamas, mes pažymėsime TLK elektroninėje sistemoje, kad dantų protezavimui jūs pasirinkote Prof. A.Šurnos Odontologijos kliniką.

 • Tolimesnių apsilankymų metu, jums bus suteiktos gydymo plane suderintos protezavimo paslaugos.

 • Užbaigus dantų protezavimo procesą, TLK sistemoje bus pažymėta apie jūsų gydymo pabaigą. Esant poreikiui, nuo šios datos praėjus ne mažiau kaip 3 metams, pagal galiojančią tvarką, jūs galėsite kreiptis dėl dantų protezavimo finansavimo iš naujo.