ŽANDIKAULIO SĄNARIO GYDYMAS
zandikaulio gydymas

Mūsų klinika specializuojasi pacientų, turinčių problemų su sutrikusiu kramtymu ir žandikaulio sąnario skausmais, gydymu. Ilgametę mokslinę ir gydomąją patirtį turintys klinikos specialistai ištiria esmines sutrikimų ir nemalonių jutimų priežastis, šiuolaikiška įranga įvertina visos kramtymo sistemos struktūrą, ultragarsiniu aksiografu - žandikaulio judesius. Tyrimų duomenis sugretinus su žalojantį poveikį turinčiais aplinkos faktoriais sudarome individualus gydymo planus ir suteikiame kompleksinį gydymą.

Kada reikėtų kreiptis pas mus:

 • Jaučiate traškesį, spaudimą, skausmą žandikaulio sąnarių srityse.

 • Žiojantis žandikaulis nukrypsta į vieną ar kitą pusę.

 • Negalite pilnai išsižioti.

 • Pabudus po miego, Jūsų žandikaulis „sustingęs“.

 • “Griežiate” dantimis.

 • Pasikeitė įprastinis sukandimas.

 • Jaučiate pasikartojantį stiprų, nekontroliuojamą sukandimą.

 • Jaučiate diskomfortą kramtydami naujais dantų protezais.

 • Po ortodontinio gydymo jaučiate nemalonius jutimus žandikaulio sąnariuose.

Kodėl mes galime padėti?

 • Jokių eilių, priimame iš karto.

 • Šiuolaikiška skaitmeninė žandikaulio judesių funkcinė diagnostika ir tiksli diagnozė pirmų apsilankymų metu.

 • Naudojame pažangiausius konservatyvius kompleksinius gydymo metodus, įrangą bei priemones.

 • Taikome papildomą specializuotą kineziterapinį gydymą.

 • Kvalifikuotas gydytojas, specializuojasi daugiau nei 40 metų – Prof. d. A. Šurna.

Sutrikusio kramtymo reabilitacijai šiuolaikinės technologijos (implantacija, dantų protezų gamybos kompiuterinė technologija), suteikia neribotų galimybių atstatyti kramtymo funkciją, gražiai pakeisti veido įvaizdį. Tačiau tai gali sukurti situacijas, kai nauji dantys yra lyg svetimi, nuasmeninti, nebeatitinka buvusių kramtymo judesių koordinacijos. Žmogus turi adaptuotis pakitusiam kramtymo jėgų pasiskirstymui. Kita vertus kramtymo judesių koordinacija gali keistis asmens aktyvaus brendimo, ortodontinio gydymo metu ar būti pažeidžiama traumų, neteisingos laikysenos, gyvensenos nuolatinio streso sąlygose. Šiose situacijose silpniausia ir pažeidžiama grandis yra smilkinkaulio apatinio žandikaulio sąnarys. Manoma, kad iki 20% populiacijos jaučia įvairaus intensyvumo sąnario funkcijos sutrikimus.

 

Smilkinkaulio apatinio žandikaulio sąnario struktūra yra sudėtinga: tai porinis dviaukštis, kremzliniu disku perskirtas sąnarys. Įprastai apatinis žandikaulis per parą atlieka per 3000 sukandimų ir daugybę nekontaktinių judesių kalbant. Jame atliekami ir sukamieji (žiojantis) ir slenkamieji (judinant į priekį ar į šonus) judesiai. Skirtingus judesius skiria aktyviai veikiantis kremzlinis diskas, sveikam žmogui visada esantis tarp sąnarinių kaulinių paviršių. Sutrikus apatinio žandikaulio judesių koordinacijai kremzlinis diskas gali būti išstumtas ar ištrauktas iš sąnarinio tarpo, „suglamžytas“ priekinėje ar vidinėje srityse. Disko išsprūdimas iš įprastinės jam padėties ar grįžimas atgal lydimas trakšėjimu, kurį pacientas gerai jaučia. Minėtas požymis akivaizdžiai rodo šio sąnario funkcijos sutrikimus, ilgainiui galinčius pereiti į sunkiau išgydomus pokyčius: disko įplyšimus, negrįžtamus išsprūdimus. Todėl visais atvejais pastebėjus nemalonius pojūčius sąnarių srityse, skausmus, traškėjimus, įstrigimus, ar judesių pokyčius reikėtų nedelsiant išsitirti sąnario funkcinių sutrikimų priežastis. Savalaikė diagnostika ir kompleksinis odontologinis kartu su specializuotu kineziterapiniu gydymu yra būtinas rimtų komplikacijų prevencijai.